Bülten

Duyurular

Tüm Duyurular

Etkinlikler


Pzt
Salı
Çar
Per
Cum
Cts
Paz

Sosyal Medya...

Avrupa Birliği

Avrupa Birliği; Belçika, Almanya, Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve İtalya tarafından 1957'de Roma Antlaşmasının imzalanmasıyla Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) adı altında kurulmuş bir ekonomik işbirliği topluluğudur. Bu topluluğun temelini II. Dünya Savaşı sonra 1951'de kurulan Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu (AKÇT) oluşturmaktadır.
Avrupa Birliği'ni benzeri ekonomik birlikler veya işbirliği yaptığı kuruluşlardan ayıran en büyük özellik kurumsal yapısıdır.
1957 yılında Belçika, Almanya, Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve İtalya tarafından 1957'de Roma Antlaşmasının imzalanmasıyla Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) adı altında kurulan Avrupa Birliği 1 Ocak 2007 tarihinde yaşanan son genişleme ile 27 üyeden oluşan bir topluluk haline geldi.
Avrupa Birliği'ne üye olmak için öncelikle aday ülkenin tam üyelik başvurusu yapması ve bunun da AB Konseyi tarafından karara bağlanması gerekmektedir.
AB mevzuatı ve standartları 35 konu başlığı altında toplanmıştır ve müzakereler konu başlıklarının tek tek ele alınmasıyla yürütülmektedir. Konu başlıkları, ancak tüm başlıklarla ilgili müzakerelerin kapanmasından sonra tam olarak kapanmış sayılır.
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB
KOSGEB